Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sekretarz Generalny Sojuszu na Śląsku.

dodano 2012-10-01 21:03 w kategorii: Wojewódzkie

Krzysztof Gawkowski odwiedził województwo śląskie, gdzie spotkał się z samorządowcami, członkami i sympatykami Sojuszu w Częstochowie, Sosnowcu i Katowicach. Podczas spotkań poruszano sprawy dotyczące propozycji gospodarczych SLD, aktywności na polu samorządu terytorialnego, jesiennej ofensywy legislacyjnej partii oraz lewicowego dekalogu edukacyjnego.

Sekretarz Generalny spotkał się z Prezydentem Sosnowca Kazimierzem Górskim, wiceprezydentem Częstochowy Przemysławem Koperskim oraz samorządowcami z gmin, powiatów i sejmiku wojewódzkiego. Rozmowy dotyczyły między innymi potrzeby zmiany ustawy o finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego, ewentualnych zmian w Kodeksie Wyborczym dotyczących bezpośrednich wyborów starostów i marszałków województw oraz propozycji usprawnień procedur w administracji samorządowej.
 
Polsce potrzebna jest merytoryczna i pogłębiona dyskusja na temat problemów, jakie przez lata narosły w funkcjonowaniu samorządu - mówił Krzysztof Gawkowski. Jestem przekonany, że dwa lata przed wyborami to doskonały czas na taką właśnie rozmowę. Nie możemy być posądzeni o uprawianie przy tej okazji polityki, ponieważ do wyborów jeszcze aż dwa lata - dodał.
 
Prezydent Sosnowca zaznaczył, że każda odpowiedzialna siła polityczna powinna właśnie w perspektywie czasu starać się rozmawiać i rozwiązywać problemy lokalnej społeczności. Działanie ad hoc przed wyborami to zła droga - dodał Gorski.
 
Na zakończenie wizyty w województwie śląskim Sekretarz Generalny SLD gościł na posiedzeniu Rady Wojewódzkiej Sojuszu, gdzie spotkał się z członkami partii z całego regionu. Przewodniczący SLD na Śląsku, Poseł Marek Balt podkreślił, że to już druga w ostatnim czasie wizyta Krzysztofa Gawkowskiego na Śląsku. Mam nadzieje, na conajmniej jeszcze jedno regionalne spotkanie w tym roku - dodał Balt. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  dzisiaj o 10:09

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  3 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.